Nasz Dom

Dom Pomocy Społecznej „Promień Życia” powstał 14 lutego 1977 roku i jest domem stałego pobytu dla osób przewlekle i somatycznie chorych. Dysponuje 170 miejscami w pokojach jedno- i dwuosobowych oraz w salach intensywnej opieki i wzmożonego nadzoru (z węzłem sanitarnym).Pozbawiony barier architektonicznych budynek spełnia wszystkie wymogi standardów europejskich: wyposażony jest w windy, poręcze, system przywoławczo-alarmowy i alarmowo-przeciwpożarowy, podjazdy, monitoring. Dołożono wszelkich starań, by Mieszkańcy czuli się tu bezpiecznie i komfortowo.


Dom świadczy usługi terapeutyczno-opiekuńcze zgodnie z obowiązującymi standardami w oparciu o Indywidualne Plany Wspierania Mieszkańca, oferując kompleksową pomoc opiekuńczo-pielegnacyjną, psychologiczną i terapeutyczną.
Wykwalifikowana kadra specjalistów stosuje różnorodne formy rewitalizacji i rehabilitacji geriatrycznej.
Fizjoterapeuci mają do dyspozycji salę gimnastyczną, gabinet do fizykoterapii (wyposażony w laser, terapuls, magnetronik, pulsotronik, ultradźwięki, interdyn, diatronik oraz lampy bioptron i solux), kinezyterapii i masażu, ponadto prowadzą rehabilitację przyłóżkową.

Terapia zajęciowa również odbywa się w formie grupowej (w pracowniach terapeutycznych, sali klubowej, pokojach dziennego pobytu, ogrodzie, bibliotece) lub indywidualnej ( w tym przyłóżkowej) i obejmuje m.in. zajęcia z arteterapii, ergoterapii, muzykoterapii, biblioterapii, logoterapii, silwoterapii.

Lokalizacja Domu jest równie atrakcyjna – budynek sąsiaduje z Kościołem Świetych Braci Męczenników oraz ze Szpitalem Miejskim im. Emila Warmińskiego a otoczony jest przepięknym ogrodem o powierzchni 0,8 ha