DPS Jesień Życia

Nasz dom

Dom Pomocy Społecznej ,,Jesień Życia” mieści się w Bydgoszczy przy ulicy Mińskiej 15a. Spokojna dzielnica Flisy, piękny park okalający Dom i działka sięgająca aż do starego Kanału Bydgoskiego, to okolica naszego Domu – placówki dla osób w podeszłym wieku. Już piękne otoczenie tworzy atmosferę spokoju i zapewnia kontakt z przyrodą.

Ale przecież Dom tworzą ludzie…

Obecnie w naszym Domu mieszka 75 osób. Są to ludzie starsi – po 65 roku życia, którzy z różnych przyczyn nie mogli pozostać w domu rodzinnym. Robimy wszystko, by stworzyć go tutaj…

Dysponujemy pokojami jedno, dwu i trzyosobowymi. Pokoje Mieszkańców są urządzone zgodnie z gustami ich lokatorów, co nadaje im specyficzny domowy klimat. Atmosferę w pokojach tworzą jednak sami Mieszkańcy i jak w każdym domu, oprócz chwil miłych i wesołych, zdarzają się momenty trudne.
Samo życie…

10 pokoi tworzy kompleks na parterze Domu, wyposażony w specjalistyczne łóżka i przystosowany dla Mieszkańców wymagających opieki i pielęgnacji w chorobie przewlekłej.

Duża przestronna stołówka służy Mieszkańcom nie tylko jako jadalnia, ale też miejsce licznych zabaw i wspólnych spotkań. Organizujemy zajęcia wokalno-muzyczne, manualne, sportowe, kulturalno-oświatowe i wiele innych.

Na każdym piętrze znajdują się sanitariaty, łazienki oraz podręczne kuchenki dla Mieszkańców. 15 z 43 pokoi to pokoje z nowoczesnymi łazienkami w pełni przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W zakresie warunków lokalowych placówka osiągnęła pełen standard i złamała wszelkie bariery architektoniczne. W ostatnich trzech latach powstały dwie windy osobowe – mała jednopiętrowa i tzw. „duża” przystosowana do przewozu osób leżących.